Informacja dla mieszkańców Nowego Wiśnicza w sprawie odpadów zielonych
 

Informujemy, że zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów na rok 2018, w dniu 30.04.2018 r. (tj. najbliższy poniedziałek) nie będą odbierane odpady zielone.

PRZYPOMINAMY, że  skoszoną trawę i liście z przydomowych ogródków (w workach) można dostarczać nieodpłatnie i we własnym zakresie przez cały rok do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Nowym Wiśniczu na terenie byłego składowiska odpadów czynnego w środy od 8.00-16.00 oraz soboty 8.00-15.00.

Z uwagi na standard sanitarny wykonywania usługi odbioru odpadów zielonychFirma Traszkan apeluje, że może nie odebrać odpadów zbyt długo i niewłaściwie  przechowanych, tj. zagnitych traw często wystawianych do odbioru w uszkodzonych workach. W związku z tym usługa ich odbioru powoduje wyciek zagnitej zawartości, która pozostawia plamy w miejscach ich załadowania (kostka brukowa, płyty chodnikowe), co z kolei generuje skargi mieszkańców na niszczenie mienia.

Zgodnie z obowiązującym regulaminem utrzymania czystości i porządku w gminie Nowy Wiśnicz ODPADY ZIELONE powinny być w miarę istniejących możliwości w pierwszej kolejności poddane procesowi kompostowania na terenie nieruchomości lub  świeżo zebrane mogą być oddawane w workach przystosowanych do tego celu Firmie TRASZKAN zgodnie z harmonogramem wywozu.

Artykuł Informacja dla mieszkańców Nowego Wiśnicza pochodzi z serwisu Miasto i Gmina Nowy Wiśnicz.

nowywisnicz.pl