Liceum Plastyczne Nowy Wiśnicz
Liceum Plastyczne Nowy Wiśnicz

Gimnazjalisto – otwieramy szkołę dla Ciebie!
Przed uczniami trzeciej klasy gimnazjum i ich rodzicami trudna decyzja – wybór nowej szkoły.
By wybór okazał się słusznym, trzeba poświęcić mu odrobinę czasu, nie podejmować decyzji w pospiechu. A może warto poszukać szkoły innej niż wszystkie, zapewniającej nie tylko wykształcenie ogólnokształcące, ale także możliwość rozwijania zainteresowań artystycznych i indywidualne podejście do ucznia? Szkoły, która po czterech latach daje możliwość uzyskania tytuły zawodowego plastyk oraz świadectwa egzaminu maturalnego.
Taką szkoła jest Liceum Plastyczne im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu.

Chcesz poznać charakter i klimat Wiśnickiego Plastyka – zapraszamy do udziału w cyklu „Otwarta Szkoła” (od 22 marca do 4 maja w każdy poniedziałek, wtorek i czwartek, w godzinach 9.30 – 14.00).
W trakcie wizyty kandydat i rodzic mogą:
• poznać specyfikę zajęć w pracowniach specjalizacji (tkanina artystyczna, ceramika artystyczna, fotografia artystyczna, renowacja elementów architektury)
• obserwować zajęcia ogólnoplastyczne (rysunek i malarstwo, rzeźba, projektowanie multimedialne, podstawy projektowania, podstawy fotografii i filmu)
• odbyć indywidualne konsultacje plastyczne (mile widziane przywiezienie prac)
• zrealizować niewielkie ćwiczenia praktyczne
• uzyskać informację o formie i zakresie egzaminu wstępnego
• poznać warunki mieszkania i koszty utrzymania w internacie
• porozmawiać z nauczycielami i uczniami
Zakończeniem cyklu „Otwarta Szkoła” będą jednodniowe warsztaty z rysunku, malarstwa i rzeźby „Od marzeń do wymarzonej szkoły” (4 maja 2018).
W trakcie zajęć, pod korektą pedagogów, kandydaci będą realizować ćwiczenia obejmujące zagadnienia z zakresu egzaminu wstępnego. (Szczegółowe informacje oraz karta zgłoszenia dostępne na www.wisnickiplastyk.pl).

Artykuł pochodzi z serwisu: Liceum Plastyczne Nowy Wiśnicz