XXI Wiśnicka Parada Orkiestr Dętych
 

Kultywując wieloletnią tradycję a równocześnie zagospodarowując muzyczne obszary życia kulturalnego naszego regionu, Burmistrz Nowego Wiśnicza, Stowarzyszenie 60+ Nowy Wisnicz oraz Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wiśniczu organizują „XXI Wiśnicką Paradę Orkiestr Dętych”. Przedsięwzięcie zostało wsparte przez Starostwo Powiatowe w Bochni oraz Małopolskie Centrum Kultury Sokół
w Nowym Sączu.

Na Bocheńszczyźnie, podobnie jak w całym regionie Małopolski, historia narodzin amatorskich orkiestr dętych sięga okresu międzywojennego i ma ścisły związek z odradzającym się wówczas Państwem Pilskim. W związku z faktem, że Wiśnicka Parada Orkiestr Dętych już ponad 20 lat istnieje w przestrzeni kulturowej Powiatu Bocheńskiego, postanowiliśmy na poziomie lokalnym i regionalnym, a w szczególności poprzez projekty o charakterze edukacyjnym wpisać również to wydarzenie w cykl wiśnickich obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Parada odbędzie się 27 maja 2018 r., i podobnie jak w poprzednich latach będzie miała charakter eliminacji, podczas których zostaną wyłonione orkiestry na Festiwal „Echo Trombity” w Nowym Sączu. W załączeniu przesyłam regulamin oraz kartę zgłoszenia.

Obejmując pozdrowieniem wszystkich twórców Orkiestr Dętych zapraszamy
do Nowego Wiśnicza.

Download (PDF, 137KB)

Download (DOC, 1.96MB)

Artykuł pochodzi z serwisu http://mok.nw.com.pl/