Uwaga! Audytorzy energetyczni rozpoczęli wizje lokalne na terenie gminy
Urząd Miejski w Nowym Wiśniczu informuje, że na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego na terenie Gminy Nowy Wiśnicz rozpoczęto sporządzanie ocen energetycznych budynków dla beneficjentów w ramach Działania 4.4 Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 (wymiana starych kotłów węglowych).

Wykonawcą ocen energetycznych na terenie Gminy Nowy Wiśnicz jest wybrane w drodze przetargu przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego konsorcjum firm: Arkadiusz Kuryś (lider), ul. Osiedle Bolesława Prusa 25, 72-400 Kamień Pomorski i Energo-Term Michał Manikowski, ul. Księcia Warcisława I 22c/3, 71-667 Szczecin.

Audytorzy będą kontaktować się z mieszkańcami telefonicznie na numery podane w ankietach składanych w Urzędzie Miejskim i umawiać się indywidualnie na wykonanie wizji lokalnej. Audyty będą wykonywane nieodpłatnie. Będą one wykonywane w kolejności składania ankiet przez mieszkańców (do wyczerpania limitu przyznanego przez Urząd Marszałkowski). Dodatkowo bardzo prosimy o umożliwienie audytorom wykonywania wizji lokalnej w budynkach w ciągu dnia, od rana do zmierzchu. Jednym z elementów wizji lokalnej jest wykonanie dokumentacji fotograficznej  budynku. Ze względu na coraz krótszy dzień oraz mając na uwadze jakość przedmiotowych zdjęć, celowe jest udostępnienie budynku przez właściciela w godzinach porannych i popołudniowych.  Obecnie audytorzy mogą wykonywać efektywne, w pełni kompletne wizje maksymalnie do godziny 18.00, ale za miesiąc dzień będzie jeszcze krótszy i możliwość ta zostanie ograniczona do godziny 16.00.

Audytor będzie posiadał upoważnienie wydane przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz upoważnienie podpisane przez Burmistrza Gminy Nowy Wiśnicz. Osoby do których zgłoszą się audytorzy mają pełne prawo do ich wylegitymowania w celu potwierdzenia ich tożsamości.

Prosimy o dalsze śledzenie strony internetowej naszej Gminy w celu uzyskania kolejnych ważnych informacji dotyczących ocen energetycznych.

Artykuł Uwaga! Audytorzy energetyczni rozpoczęli wizje lokalne na terenie gminy pochodzi z serwisu Miasto i Gmina Nowy Wiśnicz.

nowywisnicz.pl